Pulp Fiction – Historky z podsvětí

Pulp FictionVincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) jsou dva nerozluční prvotřídní gangstři ve službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Před dokončením jednoho „jobu“ prozradí Vincent Julesovi, že Marsellus ho požádal, aby se postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), zatím co bude na Floridě. Vincent to považuje za zkoušku lojality, v které musí za každou cenu obstát. Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, kterého kariéra se chýlí ke konci. Protože v boxe neexistuje liga veteránů, bude se jednoduše muset smířit s tím, že už je out, a přijal Marsellusovu lákavou nabídku – vzít prachy, prohrát v pátým kole a odletět si užívat se svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na sluneční Karibik. Ale také je to bojovat s vědomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdost prohrát a tím pádem skoncovat se svou kariérou? Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párek mladých amatérských zlodějů si vysedává v restauraci a analyzujou pracovní život. Vylučovací metodou přijdou na to, že v čase, když se nevyplatí vykrádat banky, obchody s alkoholem ani benzinové pumpy je nejlepším terčem loupeže restaurací. A proč ne ta, v který právě sedí? Následuje rychlé rozdělení úloh. Osudová loupež…
Více »

14. 11. 2009 | Drama | Filmy | Žádný komentář »

Kult hákového kříže – American history X

Film Kult hákového kříže natočený v roce 1998 Tony Kayem, který do hlavní role obsadil Edwarda Nortona (nominován na Oscara), mě velice zaujal. Nátačení filmu bylo celou dobu provázeno spory mezi Edwardem Nortonem a režisérem Tonym Kayem, který se o nem po nátáčení vyjádřil jako o narcistním hajzlovi. Spory se však přenesly i do střižny, kde se režisér trápil více než půldruhého roku. V konečném efektu však film vynesl Edwardu Nortonovi nominaci na Oscara za hlavní roli.
Derek Vinyard (Edward Norton) byl štastným človekem. Rodina držela pohromadě a ve škole patřil k nejlepším. Pak ale přišel zlom jeho života, když mu jeho otce, který byl profesionálním hasičem zastřelili při práci v černosšském ghettu. To Dereka přesvědčilo o tom, aby se stal neonacistickým stoupencem. V této skupině stoupal výš a výš, až se dostal na velící post pod nejvetšího šéfa Camerona (Stacy Keach), který všechny své rozkazy ze strachu před policií vydával přes Dereka. Když se mu v noci skupina černochu snažila ukrást auto, tak dva z nich zastřelil. Dostal se na tři roky do vězení, kde konečne pochopil i záporné stránky této organizace. Po návratu z vezení však na něj čekalo další nemilé překvapení. Neonacistické názory začal vyznávat i jeho mladší šestnáctiletý bratr Danny (Edward Furlong). Derek zacíná chápat, že návrat do normálního života nebude žádná slast, zvlášte pokud mu jeho staré ideály připomíná i spousta tetování.
Více »

9. 11. 2009 | Drama | Filmy | Žádný komentář »