Rychle a zběsile: Tokijská jízda – Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Další film o rychlých vytuningovaných autech, nebo-li Rychle a zběsile, má už svojí třetí podobu a to Rychle a zběsile: Tokijska jízda. Jedná se o volné pokračování bez původních hrdinů (tedy až na konec). Hlavní postavou je absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black), který má oří vášeň a to nelegální automobilové závody. Ovšem jeho vášeň i jeho sebejistost ho přivádí do malérů. Po posledním maléru se ovšem jeho svět zmení, jeho matka pod hrozbou vezení pro jeho syna se rozhodne, poslat Seana za svým otcem do Tokia. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko. A malé překvápko nakonec… Tokio Drift není posledním dílem série Rychle a zběsile, tvůrci totiž na úplný konec filmu obsadili hlavní postavu prvního filmu Vina Diesela.
Více »

16. 11. 2009 | Akční | Filmy | Žádný komentář »

Rychle a zběsile 2 – 2 Fast 2 Furious

Rychle a zběsile 2

Sice byl hvězdou jednotky Vin Diesel, produkcii ale nečinilo problém ho z pokračování vyškrtnout. A sice za jeho úspěch mohl především režisér Rob Cohen, ale nebylo problém vyšachovat i jeho (nestíhal by to ale kvůli xXx 2). Ale netřeba být smutný. Na režijní židly byl totiž posazený John Singleton, který patří k nejlepším černým režisérům současnosti (Chlapci ze sousedstva, Drsný Shaft). Rozpočet filmu stoupl z předcházejcích 38 na přesný dvojnásobok – 76 miliónov USD – čož je na film o rýchlých autách víc než dost. Paul Walker, známy z jednotky, bude tentokrát coby inkognito policajt převážet falešné peníze velkého mafiána, aby ho dostal do klietky. A bude při tom spolupracovat se starým kolegom a pohlednou agentkou. Bohužel, Walker je jedinou známejší tváří z prvního filmu. Ani Michelle Rodriguezovou si neužijeme. Universal Studios měli před začátkem nakročeno na dva scénáře, z kterých jeden silnější navazoval na jednotku a druhý byl jen jejím velmi volným pokračováním se zástupci nových postav. Kvůli absencii Vina Diesela nakonec padle volba na ten druhý. Ale jako už sem připomenul, není třeba panikařit. Singletonovi se dá důvěřovat.
Více »

16. 11. 2009 | Akční | Filmy | Žádný komentář »

Rychle a zběsile – Fast and The Furious

Rychle a zběsileBrianovi (Paul Walker) se konečně podaří stát se členem party Dominika (Vin Diesel), který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Je to obrovské divadlo pro obecenstvo zběsilých jízd, ale především posedlost pro piloty speciálně upravených superauťáků. S ohlušujícím řevem motorů, řítících se městem několikanásobkem povolené rychlosti, pění všem adrenalin v krvi. Ve hře jsou peníze, prestiž, obdiv dívek. Jenže pro Dominika a jeho kámoše nejsou závody jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce policista Brian získat jeho důvěru. V poslední době se množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než tiráci vezmou zákon do svých rukou. Ve chvíli, kdy má všechny důkazy o tom, že Dominik je vůdcem gangu, který vraždí a loupí, Brian zaváhá s odhalením pravdy. Zamiloval se do jeho sestry Miy a je mu jasné, že jí tím způsobí dvojnásobný šok. Mia neví, čím se ve skutečnosti bratr živí, ani netuší, kdo je sympatický blonďák Brian… (oficiální text distributora)
Více »

14. 11. 2009 | Akční | Filmy | Žádný komentář »